top of page
הוועד המנהל

הוועד המנהל

ערן מורדכוביץ
יו"ר הוועד המנהל

אדריכל ערן מרדכוביץ

ערן הוא אדריכל בוגר הפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בטכניון בחיפה, בעל תואר שני בשימור ערים ומבנים היסטוריים מאוניברסיטת לובן בבלגיה. עבודת המאסטר שלו עסקה בתיעוד ושימור בית שוקן כמקרה בוחן לשימור המורשת המודרנית. מרדכוביץ עסק באדריכלות, עיצוב עירוני ושימור אתרים ארכיאולוגיים ומבנים היסטוריים, בישראל ובבלגיה. כיום הוא אדריכל מרחב צפון ברשות העתיקות, ומרצה לאדריכלות ושימור בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון. נוסף, הוא מעורב בשיתופי פעולה בין־לאומיים, בפיתוח סדנאות, בליווי והדרכה של משלחות בנושאי שימור והתחדשות עירונית. משנת 2015 מרדכוביץ חבר בוועד המנהל של איקומוס ישראל, מדצמבר 2018 בתפקיד יו"ר איקומוס ישראל.

mordohovich.eran@gmail.com

תמונות ועד4.png

רות ליברטי שלו

רות הינה אדריכלית בוגרת בצלאל, בעלת ניסיון עשיר בשימור ושיקום אתרים ומרקמים היסטוריים בארץ, בארה"ב ובאנגליה. בשנת 2002 סיימה לימודי תואר שני בשימור וחידוש מבנים ומרקמים אורבניים באוקספורד, אנגליה (בהצטיינות). משנת 2006 ליברטי שלו מנהלת משרד המתמחה במורשת ותכנון בסביבות היסטוריות. היא חברת סגל בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, וראש הנתיב למורשת, שימור והתחדשות. בשנים 2008–2016 הייתה פעילה בוועדה הישראלית למורשת עולמית מטעם הוועד הישראלי לאונסקו, השתתפה במשלחת הישראלית לוועידות המורשת העולמית, והייתה יושבת ראש ועדת הניטור. משנת 2022 ליברטי שלו חברת הוועד המנהל של איקומוס ישראל.

rlshalev@gmail.com

Notes_211120_215039_3c5.jpg

מיכל הלוי בר

מיכל הינה בוגרת תואר ראשון בעיצוב תעשייתי ועיצוב פנים מ-HIT חולון (בהצטיינות) ותואר שני באדריכלות נוף מהטכניון (תיזה מצטיינת). מחקרה עסק במשמעות התרבותית של דרכי תרבות והתמקד ב"דרך עולי הרגל" מיפו לירושלים. מורת דרך ברחבי הארץ בדגש על היבטי השימור. בוגרת לימודי תעודה: בבנייה ירוקה מהיחידה ללימודי חוץ של הטכניון (בהצטיינות יתרה) ; בנגרות ממשרד העבודה ; בעיצוב לבמה ולתיאטרון מביה"ס לתיאטרון חזותי בירושלים. בעלת סטודיו ביפו לעיצוב סביבות למידה ופיסול סביבתי, בדגש על קיימות ועבודה עם קהילה. בשנים 2022-2017 הייתה אחראית שימור יפו ברשות העתיקות. כיום, מנהלת את מחוז מרכז במועצה לשימור אתרים ופעילה בשימור נופי התרבות ואתריה ההיסטוריים של יפו בזירה הציבורית. משנת 2018 חברה בוועד המנהל של איקומוס ישראל  ועומדת בראש הוועדה לאדריכלות ורנקולרית.

halevibar@gmail.com

מיכל הלוי בר.png

 טל בן נון גלז

טל היא עורכת דין במקצועה ומנהלת את מחוז מרכז במועצה לשימור אתרי מורשת בישראל ורפרנטית לגופי הביטחון. בן נון גלז בעלת תעודה בלימודי שימור המורשת הבנויה מאוניברסיטת תל אביב (2003–2005). משנת 2005 היא חברה באיקומוס ישראל. לבן נון גלז ניסיון ניהולי של 20 שנה בהיי-טק, וניסיון רב בהנעת תהליכי שמירה על המורשת.

tal.bennun@gmail.com

טל בן בון גלאס.jpg

 ליאורה בארי 

ליאורה היא בוגרת הפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים בטכניון בחיפה, ותואר שני בעיצוב אורבני מאוניברסיטת LSE בלונדון. בנוסף היא מחזיקה בתואר ראשון בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית ובעלת  ניסיון רב בהדרכת טיולים ברחבי הארץ. השקפת עולמה ממשיכה להתפתח ולהצמיח תובנות שיסודותיהן בחוויה הדינמית של רגישות לאדם ולסביבה. בשנים 2011–2016 הייתה סגנית אדריכל העיר בירושלים; ב־2011 הייתה שותפה להקמת תכנית "ציוני דרך" שעניינה פיתוח ושימור אתרי מורשת, מטעם משרד ראש הממשלה. בארי שימשה משנה למנכ"ל מוזיאון ארצות המקרא למשך שלוש שנים וכיום היא בעלת משרד עצמאי. בארי עוסקת במורשת תרבות בהיבטים שונים, החל בבחינת הערכים לשימור של מרקמים אורבניים ומבנים פיסיים, וכלה בהנגשת ערכי מורשת באמצעות מוצגים ותערוכות לקהלים מגוונים. משנת 2021 היא חברת הוועד המנהל של איקומוס ישראל.

leora.eb@gmail.com

ליאורה בארי.jpg

ענת ברלוביץ

ענת היא אדריכלית עצמאית בעלת תואר שני בשימור ערים ומבנים היסטוריים מאוניברסיטת לובן, בלגיה. עבודת התיזה שלה הציגה גישה חדשנית להגדרה של שווקים עירוניים כתופעה בינלאומית בעלת מאפיינים של מורשת וורנקולרית המחזקת את זהות המקום בו היא נמצאת ועל כן היא ראויה לשימור. בשנת 2010 הקימה ברלוביץ סטודיו העוסק בשימור אדריכלי ובמחקר, בו צברה ניסיון עשיר ומגוון בליווי ותכנון שימור, בהכנת תיקי תיעוד, בביצוע מחקרים וסקרי שימור, בליווי ביצוע פרויקטי שיקום, שיחזור והשמשה של מבנים. ברלוביץ היא יועצת שימור באגף לתכנון מרחבי של מינהל התכנון, לוועדה מחוזית ירושלים, ולוועדה אזורית דרום השרון. משנת 2003 חברה באיקומוס ישראל, בשנים 2011–2017 הייתה יו"ר הוועדה למורשת וורנקולרית, בשנים 2015–2017 ומ־2022 חברת הוועד המנהל של איקומוס ישראל.

anat@anatberlovitz.com

ענת ברלוביץ.jpg

אורי פדן

אורי הוא אדריכל בוגר בהצטיינות מהטכניון ובוגר לימודי תעודה באומנות וצילום בבצלאל. בשנים 2007–2010 היה פדן בצוות ההקמה של מחלקת השימור העירונית בעיריית ירושלים, היה אחראי על הכנת מסמכי מדיניות סיקור המבנים לשימור, ועל הכנת נהלי המחלקה ביחס לתהליך קבלת החלטות בשימור – תיעוד, תאום תכנון ופיקוח. בתפקידו זה יצא להכשרה ב-ICCROM רומא. משנת 2010 מנהל פדן משרד אדריכלים המתמחה בפרויקטים מורכבים של שימור ותכנון בסביבות היסטוריות ומשמש יועץ שימור למוסדות פרטיים, למוסדות ציבוריים וממשלתיים, ולרשויות מקומיות בהן עיריית ראשון לציון ועיריית באר יעקב. בשנים 2008–2010 היה בתפקיד יו"ר סניף האדריכלים הצעירים בעמותת האדריכלים, בגינו זכה בפרס "יקיר עמותת האדריכלים" לשנת 2013. משנת 2021 פדן חבר בוועד המנהל של איקומוס ישראל.

uri@uparchitects.design

אורי פדן.png

7. הוועד המנהל ידאג לעריכת הדו״חות הכספיים של העמותה, ניהול פנקסי חשבונות, הגשת מסמכים וכיו״ב. הועד המנהל רשאי לייצג העמותה בפני צד ג' כלשהו. גופים ציבוריים ופרטיים, רשויות מקומיות, גופים שיפוטיים ומעין שיפוטיים, למנות עורכי דין לייצוג העמותה ולעשות כל פעולה העולה בקנה אחד עם החלטות האסיפה הכללית והועד המנהל.

8. הועד המנהל יחליט על גובה דמי החבר השנתיים וידאג לגבייתם של דמי החבר מכל חברי העמותה. הועד המנהל ידאג לעריכת דין וחשבון כספי על כל ההוצאות וההכנסות של העמותה ויעביר כל דין וחשבון כזה לעיונה ואישורה של האסיפה הכללית.

9. הועד המנהל ידון בהצעת התקציב השנתי של העמותה, יכין אותו ויביאו לאישור בפני האסיפה הכללית.

10. הועד המנהל יהיה הגורם המקשר בין העמותה לאיקומוס הבינ״ל. הועד המנהל ידאג להעביר למזכירות איקומוס הבינ״ל שמות החברים בעלי זכות ההצבעה באסיפה הכללית.

11. הועד המנהל יקים קבוצות עבודה וועדות בהתאם לצרכי העמותה והועד

12. הועד המנהל רשאי להסמיך שניים או יותר מבין חבריו לחתום בשם העמותה על מסמכים שיחייבו אותה ולבצע בשמה פעולות שהן בתחום סמכותה.

  1. הוועד המנהל יתווה תכניות פעולה למימוש מטרות העמותה ויוציא לפועל תכניות אלה.

  2. הוועד המנהל ידאג לגיוס כספים למימון פעולות העמותה, בין היתר, בדרך של גיוס תרומות וכיו"ב.

  3. הוועד המנהל רשאי לדון בנושאים שונים הקשורים למטרות העמותה ולהעלות הצעות ליישומן של דרכי פעולה שונות ולקבלת החלטות בהתאם בפני האסיפה הכללית.

  4. הוועד המנהל רשאי להחליט החלטות שונות הנוגעות לפעילות השוטפת של העמותה.

  5. לחברי הוועד המנהל תהיה זכות הצבעה באסיפה הכללית של איקומוס הבינ״ל.

  6. הוועד המנהל ינהל את הפעילות השוטפת של העמותה כפי שזו תיקבע על ידי האסיפה הכללית ו/או על ידי הועד המנהל הכל בהתאם, והוא זה שיוציא לפועל את המדיניותהמותווית על ידי האסיפה הכללית והועד המנהל.

תפקידי הוועד

bottom of page