הוועד המנהל

אדריכל ערן מורדכוביץ, MA
יו"ר 

ערן מורדכוביץ הינו בוגר הטכניון, בעל תואר שני בשימור ערים ומבנים היסטוריים (אוניברסיטת לובן, בלגיה). עבודת המאסטר שלו עסקה בתיעוד ושימור בית שוקן כמקרה בוחן לשימור המורשת המודרנית. עבד כאדריכל מתכנן בפרויקטים שונים של אדריכלות, עיצוב עירוני ושימור בארץ ובבלגיה. כיום הינו אדריכל מרחב צפון ברשות העתיקות. ערן מלמד אדריכלות ושימור בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון בחיפה. עוסק בשיתופי פעולה בינ"ל ובפיתוח של תוכניות וסדנאות בין-לאומיות, ובליווי והדרכה של משלחות בנושאי שימור והתחדשות עירונית. הוא נבחר לתפקיד יו"ר איקומוס ישראל בדצמבר 2018 והינו חבר הועד המנהל של איקומוס ישראל, מאז 2015.

mordohovich.eran@gmail.com

תמונות ועד4.png

מיכל הלוי בר, MA

מיכל הינה בעלת תואר שני במסלול לאדריכלות נוף בטכניון במחקר מצטיין שעסק בנושא המשמעות התרבותית של דרכי תרבות ותואר ראשון בהצטיינות בעיצוב תעשייתי ועיצוב פנים מHIT  חולון. בוגרת לימודי תעודה ב-עיצוב לבמה ולתיאטרון בובות מהתיאטרון החזותי בירושלים, ב-נגרות ממשרד העבודה וב-בנייה ירוקה בהצטיינות יתרה מהיחידה ללימודי חוץ של הטכניון. 
מזה 20 שנה בעלת סטודיו עצמאי ביפו לעיצוב סביבות למידה ופיסול סביבתי במגוון חומרים. הסטודיו מתמחה בעבודה עם קהילה ובדגש על קיימות.  מזה ארבע שנים אחראית שימור יפו העתיקה ברשות העתיקות, ומשמשת כראש הוועדה לאדריכלות ורנקולרית באיקומוס ישראל. פעילה בזירה הציבורית בשימור נופי התרבות ואתריה ההיסטוריים של יפו מלחצי פיתוח.

halevibar@gmail.com

מיכל הלוי בר.png

אדריכלית רות ליברטי שלו, MA

רות הינה אדריכלית, בוגרת בצלאל, בעלת כ-25 שנות נסיון בשימור ושיקום אתרים ומרקמים הסטוריים בארץ, בארה"ב ובאנגליה. בשנת 2002 סיימה בהצטיינות לימודי תואר MA בשימור וחידוש מבנים ומרקמים אורבניים באוקספורד, אנגליה, ומאז שובה ארצה ב-2006 היא מנהלת משרד המתמחה במורשת ותכנון בסביבות הסטוריות. בשנת 2016 מונתה לחברת סגל בפקולטה לארכיטקטורה ובינוי ערים בטכניון, שם היא משמשת כראש הנתיב למורשת, שימור והתחדשות. בין השנים 2008-2016 היתה רות פעילה בועדה הישראלית למורשת עולמית מטעם הועד הישראלי לאונסק"ו, הן כחברת המשלחת הישראלית לועידות המורשת העולמית, והן כיושבת ראש ועדת הניטור. 

rlshalev@gmail.com

Notes_211120_215039_3c5.jpg

עו"ד טל בן נון גלז

טל, עורכת דין במקצועה, מנהלת את מחוז מרכז במועצה לשימור אתרי מורשת בישראל מזה למעלה מ-13 שנים, ומשמשת גם כרפרנטית לגופי הביטחון. למדה שימור המורשת הבנויה במסגרת לימודי תעודה באוניברסיטת תל אביב, הראשונים בארץ בשנים 2003 – 2005. עוסקת בתחום מזה 15 שנה וחברה באיקומוס מאז 2005. בעלת ניסיון ניהולי נרחב של 20 שנה כמנהלת בתחומי ההי-טק, ניסיון רב בהנעת תהליכים ושמירה על המורשת, יחד עם השכלה משפטית רחבה בתחומים הרלוונטיים.

tal.bennun@gmail.com

טל בן בון גלאס.jpg

אדריכלית ליאורה בארי 

ליאורה, אדריכלית במקצועה, הינה בוגרת הפקולטה לאדריכלות ובינוי ערים של הטכניון, ובעלת תואר שני מאוניברסיטת LSE בלונדון. בנוסף, הינה בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ונסיון של שנים בהדרכת טיולים ברחבי הארץ. השקפת עולמה ממשיכה להתפתח ולהצמיח תובנות שיסודותיהן בחוויה הדינמית של רגישות לאדם ולסביבה. ליאורה הייתה סגנית אדריכל העיר בירושלים וב־2011 הייתה שותפה להקמת תכנית "ציוני דרך" מטעם משרד ראש הממשלה שעניינה פיתוח ושימור אתרי מורשת. לאחר שלוש שנים בהן שימשה משנה למנכ"ל מוזיאון ארצות המקרא היא יצאה לדרך עצמאית תוך התמקדות במורשת תרבות בהרבה קני-מידה. החל בבחינת הערכים לשימור של מרקמים אורבניים ומבנים פיסיים, וכלה בהנגשת סיפור באמצעות מוצגים ותערוכות לקהלים מגוונים.

leora.eb@gmail.com

ליאורה בארי.jpg

אדריכל אורי פדן

אורי פדן הינו מייסד ובעלים של המשרד UP ARCHITECTS. משמש כיועץ השימור ליחידת השימור בירושלים, יו"ר סניף אדריכלים צעירים בעמותת האדריכלים בין השנים 2008-2012.

בעל תואר B.ARCH  בהצטיינות מהטכניון , חיפה.

uri@uparchitects.design

אורי פדן.png

אדריכלית ענת ברלוביץ

ענת ברלוביץ.jpg

אדריכלית קרן מטרני, Ph.D
מזכ"ל העמותה
 

אדריכלית בוגרת הפקולטה לארכיטקטורה של הטכניון במילנו ובעלת תואר דוקטור בהצטיינות מהמחלקה לגאוגרפיה וסביבה של אוניברסיטת בר-אילן. מתמחה בסוגיות מעשיות ותיאורטיות בתכנון, שימור ופיתוח של מבנים ומרחבים היסטוריים בסביבה עירונית מתחדשת. עוסקת בהוראת השימור בבית הספר לאדריכלות ע"ש דוד עזריאלי באוניברסיטת תל-אביב. יועצת למגזר הציבורי והפרטי בתכנון עירוני מוטה שימור. חברה בוועדה הישראלית למורשת עולמית.

kuff1@netvision.net.il 

קרן מטרני.jpg

7. הוועד המנהל ידאג לעריכת הדו״חות הכספיים של העמותה, ניהול פנקסי חשבונות, הגשת מסמכים וכיו״ב. הועד המנהל רשאי לייצג העמותה בפני צד ג' כלשהו. גופים ציבוריים ופרטיים, רשויות מקומיות, גופים שיפוטיים ומעין שיפוטיים, למנות עורכי דין לייצוג העמותה ולעשות כל פעולה העולה בקנה אחד עם החלטות האסיפה הכללית והועד המנהל.

8. הועד המנהל יחליט על גובה דמי החבר השנתיים וידאג לגבייתם של דמי החבר מכל חברי העמותה. הועד המנהל ידאג לעריכת דין וחשבון כספי על כל ההוצאות וההכנסות של העמותה ויעביר כל דין וחשבון כזה לעיונה ואישורה של האסיפה הכללית.

9. הועד המנהל ידון בהצעת התקציב השנתי של העמותה, יכין אותו ויביאו לאישור בפני האסיפה הכללית.

10. הועד המנהל יהיה הגורם המקשר בין העמותה לאיקומוס הבינ״ל. הועד המנהל ידאג להעביר למזכירות איקומוס הבינ״ל שמות החברים בעלי זכות ההצבעה באסיפה הכללית.

11. הועד המנהל יקים קבוצות עבודה וועדות בהתאם לצרכי העמותה והועד

12. הועד המנהל רשאי להסמיך שניים או יותר מבין חבריו לחתום בשם העמותה על מסמכים שיחייבו אותה ולבצע בשמה פעולות שהן בתחום סמכותה.

 

  1. הוועד המנהל יתווה תכניות פעולה למימוש מטרות העמותה ויוציא לפועל תכניות אלה.

  2. הוועד המנהל ידאג לגיוס כספים למימון פעולות העמותה, בין היתר, בדרך של גיוס תרומות וכיו"ב.

  3. הוועד המנהל רשאי לדון בנושאים שונים הקשורים למטרות העמותה ולהעלות הצעות ליישומן של דרכי פעולה שונות ולקבלת החלטות בהתאם בפני האסיפה הכללית.

  4. הוועד המנהל רשאי להחליט החלטות שונות הנוגעות לפעילות השוטפת של העמותה.

  5. לחברי הוועד המנהל תהיה זכות הצבעה באסיפה הכללית של איקומוס הבינ״ל.

  6. הוועד המנהל ינהל את הפעילות השוטפת של העמותה כפי שזו תיקבע על ידי האסיפה הכללית ו/או על ידי הועד המנהל הכל בהתאם, והוא זה שיוציא לפועל את המדיניותהמותווית על ידי האסיפה הכללית והועד המנהל.

תפקידי הוועד