הצטרפות לאיקומוס ישראל
איך מצטרפים כחברים לארגון איקומוס ישראל?
האסיפה הכללית של איקומוס ישראל
אסיפה כללית מן המניין של העמותה מתכנסת פעם בשנה בהתאם לחוק העמותות. לאסיפה הכללית מוזמנים כל חברי העמותה הרשומים בפנקס החברים שלה. באסיפה מוצגים ונקבעים דרכי הפעולה לעמותה, פעולות הועד המנהל, הועדות המדעיות וועדת הביקורת. כמו כן אחת לשנה יוצגו לאישור האסיפה הדוחות הכספיים והדוח המילולי שהוכן על ידי הועד המנהל. אחת לשלוש שנים תבחר האסיפה הכללית ביו"ר העמותה ובוועד המנהל. ועדת הביקורת תבחר אחת לשנה.
מאמרים
מאמרים
איקומוס ישראל
![עיגול ירוק שקוף.png](https://static.wixstatic.com/media/c0e0c3_cf48a8f35b9847cca3be795b21d9aae2~mv2.png/v1/crop/x_1,y_0,w_679,h_644/fill/w_127,h_119,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,enc_auto/%D7%A2%D7%99%D7%92%D7%95%D7%9C%20%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A7%20%D7%A9%D7%A7%D7%95%D7%A3.png)
הפעילות שלנו
פעילות הארגון מוקדשת לקידומן ויישומן של תיאוריה, מתודולוגיה וטכניקות מדעיות בשימור מורשה ארכיטקטונית וארכיאולוגית. עבודתה של איקומוס מבוססת על העקרונות אשר נקבעו בשנת 1964 באמנה הבינלאומית בנושא שימור ושחזור של מונומנטים ואתרים – אמנת ונציה. אמנת ונציה נולדה מן הצורך ליצור איגוד ייחודי של מומחים בנושאי שימור ושחזור. בקונגרס השני לארכיטקטים ומומחים למבנים היסטוריים שנערך בונציה בשנת 1964, אומצה האמנה והוחלט על הקמת המועצה הבינ”ל למונומנטים ואתרים- איקומוס. בשנת 2015 חגג הארגון הבינלאומי 50 שנה להיווסדו והוא מאגד תחתיו יותר מ-10,000 אנשי מקצוע ברחבי העולם העוסקים בשימור על כל גווניו ואפיקיו: ארכיאולוגים, הנדסאים, אדריכלים, משפטנים, גיאולוגים, היסטוריונים, גיאוגרפים, ארכיטקטים, אנתרופולוגים, מהנדסי ומתכנני ערים ועוד. אנשי מקצוע אלו מובילים את העיסוק והמחקר בשימור ברחבי העולם ומחויבים לשימור המורשת לצד קידום ושיפור הסטנדרטים והטכניקות של שימור המורשה התרבותית לסוגיה השונים: מבנים, ערים היסטוריות, נופי תרבות ואתרים ארכיאולוגים. איקומוס היא גוף מייעץ אובייקטיבי ומקצועי לאונסקו בכל הקשור להערכת והכרזת אתרי מורשת התרבות העולמית, הכללת אתרים ברשימה הטנטטיבית וניטור אתרים אלה. איקומוס פועלת ברחבי העולם באמצעות וועדות לאומיות המתפקדות במסגרת מדינותיהן, ומנגנון מרכזי היושב בפריס.
![שימור בעת עימות מזויין חלק 2](https://static.wixstatic.com/media/c0e0c3_740beeab87e3446ebcf0764a11153bea~mv2.png/v1/fill/w_47,h_39,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/c0e0c3_740beeab87e3446ebcf0764a11153bea~mv2.png)
קישור לטופס הרשמה
![שימור בעת עימות מזויין חלק 1](https://static.wixstatic.com/media/c0e0c3_1cfef57ccd3b4edd94990995b5128e58~mv2.png/v1/fill/w_49,h_49,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/c0e0c3_1cfef57ccd3b4edd94990995b5128e58~mv2.png)
![לצפייה בוובינר](https://static.wixstatic.com/media/c0e0c3_cc4f43a7e8734afcbe00d661910e5366~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_248,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/c0e0c3_cc4f43a7e8734afcbe00d661910e5366~mv2.jpg)
![שימור בצל הגלבוע](https://static.wixstatic.com/media/c0e0c3_0b3e247fde4f4e49b0b87398cda99cf1~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_83,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/c0e0c3_0b3e247fde4f4e49b0b87398cda99cf1~mv2.jpg)
הזמנה למפגש הוועדה לתיירות מורשת
![סיור בבית השיטה](https://static.wixstatic.com/media/c0e0c3_479b4d772b5948948f7288166f344a34~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_110,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/c0e0c3_479b4d772b5948948f7288166f344a34~mv2.jpg)
![מפגש רביעי בסדרה contrast, context, continuity](https://static.wixstatic.com/media/c0e0c3_16e46814aeec47c9bd3594f64c491fc5~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_184,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/c0e0c3_16e46814aeec47c9bd3594f64c491fc5~mv2.jpg)
![כנס שימור נופי מורשת](https://static.wixstatic.com/media/c0e0c3_7440019f2b5e4fcdb75a3100e607fbac~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_147,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/c0e0c3_7440019f2b5e4fcdb75a3100e607fbac~mv2.jpg)
![הקשר, ניגודיות, המשכיות - שימור מורשת ופיתוח עירונ](https://static.wixstatic.com/media/c0e0c3_7e9cfe063b054a758a4c69c2cc75e7f4~mv2.png/v1/fill/w_72,h_104,al_c,q_85,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/c0e0c3_7e9cfe063b054a758a4c69c2cc75e7f4~mv2.png)
![הכינוס הארצי ה-5 לשימור מורשת](https://static.wixstatic.com/media/c0e0c3_3385879feb244bfea20751b9bb627688~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_147,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/c0e0c3_3385879feb244bfea20751b9bb627688~mv2.jpg)
123-456-7890